Természetes gyógymódok körömgombára

Nézzük, mi okozza a körömgombát és miként lehetnek segítségünkre a természetes gyógymódok!

A nyirkos cipő és a nem kellően száraz zokni gyakori kiváltója a körömbombának. Ez a betegség átszabhatja cipőviselési szokásainkat is, de felvehetjük vele a harcot otthon is.

Mi is az a körömgomba?

A körömgomba (onychomykosis) gyakran a ki nem kúrált lábgomba következménye. Ritkán a kéz ujjainak körmei is érintettek, de a cipő és zokni biztosította nyirkos közeg miatt a lábujjkörmök veszélyeztetettebbek. A gomba legtöbbször csak egy körmön jelenik meg.

Fontos tudnunk, hogy nem csupán a nem kellően száraz lábbeli okozhatja: egy antibiotikum-kúra után szintén erősen megnő a gombafertőzés veszélye, mivel – főleg a széles hatásspektrumú – antibiotikumok a testben sok hasznos baktériumot is tönkretesznek. Ezáltal zavart szenved a bőr és a nyálkahártyák természetes védőfunkciója.

Körömgomba tünetei

A köröm széle fehéres-sárgásra színeződik, később az elszíneződés az egész körömre kiterjed, a körömlemez megvastagszik, fénytelenné, opálossá válik. Később barna foltok jelennek meg rajta. A természetes gyógymódok alkalmazása mellett mindenképpen forduljunk orvoshoz, ha az egész köröm elszíneződik, vagy több köröm is érintett, illetve ha a körmök fájnak és benövéssel fenyegetnek. Vérkeringési zavarok – például cukorbetegség következtében -, gyulladások és gyenge immunállapot esetén azonnal orvoshoz kell fordulni!

Természetes gyógymódok körömgombára

  • A gyógyszertárban készíttessünk 9 g tömjén és 1 g boróka illóolajából álló keveréket. Egy tiszta vattapamacs segítségével naponta egyszer kenegessük vele a fertőzött körmöt addig, amíg a tünetek enyhülni nem kezdenek.
  • A gyógyhatású készítmények közül a gyógyulást segíti a gyógyszertári körömgomba olaj, ami többek között teafát, citromfüvet és zsályát tartalmaz.
  • Legalább 60 ºC-on mosható zoknit viseljünk
  • A lábujjak körmét csak vágjuk, ne reszeljük, mert reszelés közben könnyebben terjednek a gomba spórák.
  • A családban mindenki saját kéztörlőt használjon, amelyet gyakran cseréljünk
  • Lehetőleg csak természetes alapanyagokból készült tisztálkodó szereket használjunk.
  • Kerüljük a cukorral és a fehér liszttel készült ételeket!

Vélemény, hozzászólás?

Loading…

0

Hozzászólások

hozzászólás

Koriander: a gyógyító fűszer

Körömvirág: gyógyír kívül-belül