Mandulagyulladás kezelése gyógynövényekkel

A nyelési nehézségekkel, lázzal járó betegség hamar ledönt a lábunkról. Lássuk, miként enyhíthetjük a fájdalmat természetes hatóanyagokkal!

A torokmandulák gyulladását (angina tonsillaris, tonsillitis) rendszerint baktérium okozza. A mandulák más nyirokmirigyekkel együtt képezik a garat-nyirokgyűrűnek nevezett „védőkaput”. Ez alapesetben hatékony védelmet jelent a kórokozókkal szemben: megsemmisíti őket, és értesíti az immunrendszert a behatolókról. Ám ha a szervezet és az immunrendszer valamilyen okból gyenge, a gyűrű alkotta védőfal megtámadható. A betegség cseppfertőzéssel terjed, és gyakran érint óvodás- és iskoláskorú gyermekeket.

Mandulagyulladás tünetei

Torokfájás nyelési nehézségekkel, vörös és duzzadt mandulák, amelyek torokszorulás érzését keltik. Hirtelen fellépő magas láz, fejfájás, szájszag és hányás léphet fel. A mandulákon fehéres-sárgás lepedék vagy foltlátható. A mandulagyulladást néha nátha, kötőhártya-gyulladás és köhögés kíséri, ami rendszerint vírusfertőzés következménye.

Orvoshoz kell fordulnunk magas láz, rossz közérzet esetén, ha a betegség súlyosbodik, vagy ha az átmeneti javulást hirtelen magas láz követi. Orvosi kezelés esetén sürgősen javallott a streptococcus-gyorsteszt elvégzése, amely lehetővé teszi a kórokozó elleni célzott terápiát.

Lehetséges szövődmények: ha streptococcus okozza a betegséget, és nem kezelik megfelelően, olyan súlyos szövődményekkel számolhatunk, mint reumás láz, vesegyulladás, szívbelhártya-gyulladás és ízületi gyulladás.

Természetes gyógymódok mandulagyulladásra

  • Az orvosi kezelés mellett készítsünk teát az alábbi gyógynövények egyenlő arányú keverékéből: vasfű, kerti sarkantyúka, zsálya, kasvirág és kakukkfű. Naponta 3-szor 1 csészényit fogyasszunk.
  • Naponta 3-szor 3-5 csepp propolisz tinktúrát keverjünk el 1 teáskanál mézben, és lassan szopogassuk el.
  • Gargalizáljunk és inhaláljunk, ezúttal nyitott szájjal, kamilla, zsálya vagy kakukkfű erős forrázatával.
  • Gargalizáláshoz többek között eukaliptusszal, zsályával, kakukkfűvel vagy borsmentával, fahéjjal, szegfűszeggel készült termékeket alkalmazzunk, de kaphatók szájon át szedhető szerek is, melyek alapját a kasvirág, a zilizgyökér, a kamilla, a tölgyfakéreg adja. Cseppek formájában is kapható szer, izlandi zuzmóval.
  • Ágynyugalom, megfelelő szellőztetés mellett.
  • Folyadékfogyasztás: sok meleg víz vagy enyhe gyógytea.

Vélemény, hozzászólás?

Loading…

0

Hozzászólások

hozzászólás

Gyógynövények, melyek jók pajzsmirigyzavarra

15 masszázstípus, amit érdemes kipróbálni