Talán sokan meglepődnek rajta, de nemcsak az állati, hanem a növényi eredetű élelmiszerek között is vannak remek fehérjeforrások. Különösen a vegetariánus vagy vegán életmódot folytatóknak érdemes tisztában lennie ezzel.
Szójabab
Az egyik leggazdagabb növényi eredetű fehérjeforrás: egy csészényiben 18,5 grammfehérjetalálható. Nemcsak finom, de tápláló is: van benne kalcium, cink, magnézium is bőven. Fogyasztható párolva, pirítva, sütve, és salátához, sült rizshez, tésztákhoz is keverhető.
Zöldborsó
A zöldborsóban szintén sok a fehérje, egy csésze mélyhűtött borsóban 8,24 grammnyi található, a frissben pedig egy picivel több. Lehet belőle leves, főzelék, pörkölt, tésztafeltét, curry és számos más étel, de sokan csak úgy magában, nyersen is szeretik.
Burgonya, édesburgonya
A héjában sült krumplit mindenki szereti, és a legtöbb fajtában viszonylag sok fehérje is található. Sütés helyett főzve is fogyaszthatjuk. Nemcsak a hagyományos, hanem az édesburgonya, vagyis a batáta is viszonylag gazdag fehérjében.
Leveles zöldek
A legtöbb fehérje a spenótban, illetve a fodros kelben van, de sok a fehérje a cékla zöldjében és a kelkáposztában is. Ráadásul ezek a zöldségek folsavban, K-vitaminban, vasban és karotinoidokban is bővelkednek, kalóriatartalmuk pedig igencsak alacsony.
Kukorica
Egy csészényi főtt kukoricaszemben több mint 5 gramm fehérje található. A sokak által kedvelt csöves zöldségféle nagyon sokoldalúan felhasználható, saláta, chili, majonézes kukorica és még számos egyéb finomság készülhet belőle.
Articsóka
Bár elkészítése kissé időigényes, mindenképpen megéri a fáradságot. Nemcsak nagyon finom, de egy csészényiben csaknem 5 gramm fehérje is található, és számos módon felhasználható, például salátának, pizzafeltétnek, vagy csak magában grillezve, egy kis citrommal meglocsolva.
Hozzászólások