Természetes gyógymódok arcüreggyulladás ellen

Az arcüreggyulladás, illetve a homloküreg-gyulladás gyakori, meglehetősen kellemetlen betegség, melyet okozhat vírusos és bakteriális fertőzés, de allergiára, orrpolipra vagy egyéb okokra is visszavezethető. Néhány egyszerű házi módszerrel nagyszerűen enyhíthetjük a tüneteket.

Az arckoponya csontjaiban üregek, úgynevezett sinusok helyezkednek el, és például a hangképzésben játszanak szerepet.
A belső felületüket csillószőrős mirigyhám borítja, ez segíti az üregek tisztulását. Különböző betegségek, fertőzések, allergiás reakciók hatására az érintett nyálkahártya begyullad, megduzzad akkor a fokozott váladéktermelődés miatt az üregek is elzáródhatnak.
Ez általában orrfolyással, orrdugulással, feszítő fejfájással, lázzal jár együtt. Bár ezek a betegségek gyakran nem igényelnek komolyabb terápiát, érdemes mindenképpen orvoshoz fordulni velük, mert súlyos szövődményekkel, például a csontok gyulladásával is együtt járhatnak. Hogyan enyhíthetünk a tüneteken egyszerű otthoni módszerekkel?
Az orrüreg kiöblítése általában segíthet a váladék ürítésében, ugyanakkor a kiváltó okot magát nem szünteti meg, erre gyógyszerre is szükség lehet. Viszont, ha kevesebb a váladék, akkor enyhül a nyomás és így a fejfájás is.
Az orrüreg öblítéséhez egy speciális edénykére van szükségünk (ezt általában bioboltokban beszerezhetjük), ebbe tegyünk egy teáskanál sóból, egy késhegynyi szódabikarbónából és 2 deci langyos (felforralt, majd lehűtött) vízből készített folyadékot.

Naponta két alkalommal is ismételhetjük.

Az almaecetnek mikrobaellenes, antibakteriális, gomba- és vírusölő tulajdonságai is vannak, emellett segít a gyulladások elleni küzdelemben és a nyálkahártyák egészséges pH-értékét is visszaállítja. Az almaecetből és mézből készült keveréket nemcsak arc- és orrüreggyulladások esetén fogyaszthatjuk, hanem akkor is, ha influenzásak vagy náthásak vagyunk. Egy bögre meleg vízben keverjünk el két teáskanál almaecetet, tegyünk hozzá egy teáskanál mézet, majd naponta háromszor kortyolgassuk el.

cayenne-i bors nagyszerűen tisztítja az arc- és orrüregeket, fokozza az immunrendszerünk működését, csökkenti a gyulladásokat, a duzzanatot is, emellett pedig a vérkeringésre is rendkívül jó hatással van. Keverjünk össze egy mokkáskanál őrölt cayenne-i borsot és egy teáskanál mézet, majd öntsük ezt fel egy bögre meleg vízzel. Naponta két-három alkalommal igyuk.

A torma szintén segít kitisztítani az arc- és orrüregeket, nagyon hatásos a felgyülemlett váladék eltávolításában, így megkönnyíti a lélegzetvételt és a feszítő fájdalmakat is enyhíti. A legegyszerűbb módszerhez egy kis darab friss tormát reszeljünk le, és egy csipetnyit tegyünk a szánkba. Tartsuk ott, míg „el nem megy” az íze, majd nyeljük le. Naponta többször is ismételhetjük.

kurkumában található egyik hatóanyag, a kurkumin erőteljes gyulladáscsökkentő, de természetes antibiotikumként is alkalmazható. Segíti a fertőzések elleni küzdelmet és a letapadt váladékot is feloldja, ezzel pedig gyorsítja a gyógyulást és a fájdalmakat is csökkenti. A legegyszerűbb módszer szerint keverjünk el egy mokkáskanálnyi őrölt kurkumát egy pohár langyos vízben, majd ezzel öblögessünk naponta több alkalommal. Egy másik recepthez friss kurkumagyökér szükséges. Egy nagyjából 2 cm-es kurkumadarabot daraboljunk fel, tegyük hozzá egy citrom kifacsart levét, egy evőkanál mézet, egy késhegyni cayenne-i borsot, egy érett banánt és fél pohár vizet. Turmixoljuk össze, majd naponta igyunk meg ezt az italt, míg jobban nem leszünk.

Vélemény, hozzászólás?

Loading…

0

Hozzászólások

hozzászólás

Epe- és májvédő gyógynövények jótékony hatásai

A borsmenta jótékony hatásai