Hogyan gyógyítanak a magyar gyógyvizek?

Egy palack egészség

Sajnos nem mindig van lehetőségünk arra, hogy elutazzunk, és helyben élvezzük a gyógyvizek áldásos hatásait fürdő- és ivókúrák formájában. Számos gyógyvizet lehet azonban palackozott formában is kapni a gyógyszertárakban, ezek közül mutatjuk be a legnépszerűbbeket.

Hunyadi János (illetve a Ferenc József) gyógyvíz

Glaubersót és keserűsót tartalmaz. Főbb alkotóelemei a magnézium, a nátrium, a szulfát és a klorid. Hashajtó, bélgyógyító hatású, „végigöblíti” a bélfalat, leoldja onnan a baktériumokat és a gyulladásos váladékot, így megszünteti a puffadásos panaszokat és a hasi fájdalmat.

Képes csökkenteni az epekőképződést is, így epebetegek számára is ajánlott lehet. Fogyasztása stimulálja az epehólyag működését, fokozza az epe kiválasztódását is. Gátolja a zsírok és fehérjék felszívódását is, ezért fogyókúrák kiegészítője lehet.

Használata nem javasolt heveny gyomor- és bélhurut, savhiány, gyomor- és bélfekély, szívgyengeség, valamint hasmenés, hányás és más módon bekövetkezett jelentős folyadékvesztés esetén.

Mira gyógyvíz

Nagyon hasonló összetételű és hatású a Mira gyógyvíz, melyet epebántalmak, epehólyag-gyulladás,epekő megelőzésére is ihatunk. A hasfájós babák szüleinek jelenthet megoldást a Mira Baby gyógyvíz, mely a „felnőtt” víz előnyeit egyesíti az alacsonyabb sótartalommal, így jóval kíméletesebb a picik gyomrának. Székrekedésre, gyomorrontásra, bélhurut enyhébb formáira javasolt (például vírusos, bakteriális fertőzéseknél, ételmérgezéseknél alkalmazható).

Parádi gyógyvíz

A Parádi kénes gyógyvíz, úgynevezett savanyú víz, melynek a főbb alkotóelemei a nátrium, a szulfát, a szulfid, a klorid, de káliumot, lítiumot is tartalmaz. Savtúltengéssel, de savhiánnyal együtt járó betegségek esetén is alkalmazható, fokozni és csökkenteni is képes a savelválasztást, attól függően, hogy éhgyomorra vagy étkezés közben fogyasztják.

Elősegíti az emésztést, megszünteti a puffadást, a teltségérzetet és a gyomorpanaszokkal együtt járó rossz közérzetet is. Az epebántalmak ellen is alkalmazható, mert serkenti az epehólyag működését, segíti kiüríteni azt, így a pangó epe nem okoz problémákat.

Kedvezően hat a légzőszervi hurutos megbetegedésekre is, nyákoldó és köptető hatású. Mivel enyhén vizelethajtó hatású, a vesekőre, vesehomokra hajlamosaknak is érdemes rendszeresen inni belőle. Állítólag, ha borral együtt fogyasztják, akkor megakadályozza a másnaposság kialakulását, illetve erőteljesen képes csökkenteni a másnaposság kellemetlen tüneteit is.

Donat Mg

A Donat Mg különösen magnéziumban gazdag gyógyvíz, mely kedvezően hat a szívritmuszavarokra, a vérkeringésre, csökkentheti a szívroham kialakulásának esélyét, kiegyensúlyozó hatással van a vérnyomásra is. Mindezek mellett természetesen az emésztésünkre is nagyszerű hatással van, eredményesen alkalmazható gyomorégés, émelyégés, hányinger, puffadás esetén. Epehólyagot serkentő hatásai miatt az epekövekre hajlamosaknak is érdemes rendszeresen fogyasztani.

Salvus

Gyomorégésre, refluxra hajlamosak jól ismerhetik a Salvus gyógyvizet, mely nagy mennyiségben tartalmaz nátriumot, kloridot, hidrogén-karbonátot, lítiumot, bromidot, jodidot és fluoridot. Émelygésre, hányingerre, puffadásra, savtúltengéssel járó gyomorbetegségekre, gyomorfekélyre javasolt, de a krónikus csalánkiütéseket is sikeresen kezelhetjük az ivókúra segítségével.

A Salvus gyógyvízzel a rovarcsípéseket, szúnyogcsípéseket is bekenhetjük, nagyszerűen csökkenti a viszketést és gyorsítja a gyógyulást. Használata tilos bélrendszeri fertőzések, veseproblémák, illetve savhiány esetén.

2 Comments

Leave a Reply

Vélemény, hozzászólás?

Loading…

0

Hozzászólások

hozzászólás

Gyerekkorában mindenki készített a pásztortáskából csörgőt

Pásztortáska: vérzéscsillapító, a menzesz őre

Milyen betegségeknél jó a dió?