Nem véletlen, hogy a keleti kultúrában évezredek óta nemcsak ételek ízesítésére, hanem gyógyászati célokra is használják a gyömbért.
Frissen, de szárított és porított változatban is érdemes gyakran fogyasztani.
Erősíti az immunrendszert
A gyömbérgyökér olyan anyagokat tartalmaz, amelyeknek vírusölő hatása van, így a gyömbértea kortyolgatása a lehető legjobb ötlet, ha náthásak vagyunk. Emellett a fájdalmat és a lázat is hatékonyan csillapítja.
Izomlázra is jó
Edzés előtt is érdemes gyömbért fogyasztani, mivel egy kutatás megállapította, hogy így sokkal kevésbé lesz erős az izomlázunk, miután befejeztük a mozgást. Napi két gramm (egy evőkanál friss, reszelt vagy 3/4 evőkanál őrölt) gyömbér fogyasztása 25 százalékkal csökkentheti az izomlázat. Futóknak is hasznos, mivel megakadályozza, hogy a megerőltetéstől gyulladások lépjenek fel az izmaikban.
Csökkenti az arthritiszes fájdalmakat
Több kutatás is igazolta, hogy a gyömbérfogyasztás az ízületi gyulladások és fájdalom enyhítésében is hatékony a benne található gingerolnak köszönhetően.
Segít leküzdeni a puffadást
A gyömbér nemcsak hányinger ellen hatásos, hanem az emésztést is segíti, gátolva, illetve csökkentve a felfúvódást. Serkenti az emésztőnedvek termelődését, és segít abban is, hogy a szervezet gyorsabban bontsa le a fehérjéket.
Enyhíti a menstruációs fájdalmakat
Egy amerikai kutatás szerint a gyömbér ugyanolyan hatásos menstruációs fájdalmak ellen, mint az ibuprofen tartalmú gyógyszerek. Ha valaki inkább a természetes megoldások híve, mindenképpen érdemes ebben az esetben is kipróbálni.
Akárcsak menstruációs görcsök esetében, úgy fejfájásnál is jól jöhet a gyömbér, mert kutatási eredmények szerint hatásossága ebben az esetben is vetekszik a kifejezetten erre a célra használatos gyógyszerekével.
Hozzászólások